O Nas

KOMES Pomiary - świadczymy usługi mikro- i małym firmom, międzynarodowym koncernom przemysłowym, instytutom badawczym, osobom prywatnym. Wykonujemy pomiary inżynierskie oraz dostarczamy nieszablonowe narzędzia i oprogramowanie.

Sieci składające się z czujników BeanAir stanowią wyjątkową technologię dla wielu zastosowań: od monitoringu strukturalnego zaczynając po testy motoryzacyjne, pomiary lotnicze aż po monitorowanie środowiska i zarządzanie techniczne budynkami. Dzięki współpracy wykorzystujemy usługowo i dystrybuujemy sprzet najwyższej jakości. Urządzenia BeanAir cechuje łatwy i szybki montaż, oparty o czujniki pozbawione przewodów co pozwala na stosowanie w miejsach problematycznych do tej pory niedostępnych. Przesył danych odbywa się w bezpiecznych standardach w paśmie częstotliwości 2.4 GHz. Poniżej charakterystyki poszczególnych systemów i zastosowań

Dzięki współpracy wykorzystujemy usługowo i dystrybuujemy najwyższej jakości urządzenia monitorujące wibracje i drgania sejsmiczne. Również w obszarach niebezpiecznych. Wszędzie tam, gdzie mogą wystąpić łatwopalne gazy, opary, mgły, pył – oferujemy rozwiązaia systemowe opracowane przez SYSCOM.

Nasze czujniki znajdują zastosowanie w branżach:

Xapewnia sprawdzone i ekonomiczne rozwiązania bezprzewowodwe dla geodezji

Monitorowanie strukturalne (SHM) dostarcza informacje o stanie konstrukcji w czasie rzeczywistym wykorzystując różnorodne technologie wykrywania. Systemy SHM są przeznaczone do monitorowania, testowania i wydajności struktur, takich jak:

  • Mosty i tamy
  • Budynki
  • Statki i platformy
  • Lotnictwo
  • Przemysł elektroniczny

Monitoring sejsmiczny jest niezbędny w miejscach, w których dochodzi do wstrząsów sejsmicznych, będących wynikiem działalności górniczej lub trzęsień ziemi pochodzenia naturalnego.

Badamy m.in: wilgotność gruntu, poziom wód gruntowych, przepływy, prędkość wiatru, wilgotność itp.